Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

 

LIGA

Halowe Mistrzostwa Poznańskich Prawników w Piłce Nożnej - Kleszczewo 2011

Po raz drugi gościnna hala widowiskowo - sportowa w Kleszczewie była świadkiem futbolowych zmagań poznańskich prawników. W dniu 6 marca odbyły się tam Halowe Mistrzostwa Poznańskich Prawników w Piłce Nożnej. Impreza - jak zwykle - przebiegała w duchu integracji środowiska prawniczego i przyjaznej rywalizacji. Do zawodów stanęło 7 ekip reprezentujących poszczególne korporacje. Niestety do turnieju nie przystąpili sędziowie, którzy zwykle wystawiają dwie drużyny, ale ich nieobecność należy uznać za usprawiedliwioną. To nie brak przygotowania, lecz zbyt duża ilość zajęć sportowych spowodowała, że przedstawicieli środowiska sędziowskiego zabrakło na parkiecie w Kleszczewie. Sędziów starali się godnie zastąpić kuratorzy sądowi, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w rozgrywkach poznańskich prawników. W turnieju wziął udział jeden sędzia - sędzia piłkarski - Michał Ćwikliński, który obiektywnie oceniał każde zagranie i sprawiedliwie używał gwizdka - w chwilach tego wymagających. Za znaczny nakład pracy i rzetelnie wykonaną pracę sędziemu należą się słowa podziękowania.

Jako, że turniej przeszedł już do historii koniecznym jest omówienie wyników.
Po raz pierwszy imprezę tej rangi wygrała drużyna Komorników. Komornicy, którzy zawsze prezentowali bardzo wysoki poziom, zwykle kończyli zawody na drugim miejscu. W tym roku ich zwycięstwo i dominacja na parkiecie były bezapelacyjne - w 6 meczach drużyna prowadzona przez Rafała Cielewicza zgromadziła 14 punktów zwyciężając w czterech, dwa razy remisując i nie ponosząc żadnej porażki. Wielkie gratulacje! Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Radców Prawnych, którzy bronili tytułu wywalczonego w Kleszczewie w ubiegłym roku. Tym razem ta wspaniała hala nie była aż tak bardzo szczęśliwa dla Radców, którzy zdobyli 9 punktów i wyprzedzili drugą drużynę Palestry jedynie lepszym stosunkiem bramek. Pewnym rozczarowaniem turnieju było dopiero 4 miejsce drużyny "gwiazd" Palestry. Należy jednak być sprawiedliwym i podkreślić, że adwokaci wystawili dwie drużyny, co spowodowało zapewne osłabienie siły każdej z nich. Dużym osłabieniem Palestry była też nieobecność (do niedawna kapitana adwokatów) Aleksandra Jóskowiaka, który jeśli już nie kondycją, to zawsze doświadczeniem i zaangażowaniem w grę wspomagał swą ekipę. Na piątym miejscu uplasowała się przeżywająca poważny kryzys formy i borykająca się z kłopotami kadrowymi drużyna Prokuratury. Na pochwałę zasługuje postawa drużyny Wojskowego Wymiaru Sprawiedliwości. Wojskowi najwyraźniej solidnie przepracowali sezon zimowy. Turniej ekipa z ul. Solnej zakończyła dopiero na szóstym miejscu jednak przegrała jedynie trzy mecze, dwa zremisowała (w tym z obrońcą tytułu - Radcami Prawnymi) a w ostatnim meczu wygrała 3:2 z faworyzowanymi adwokatami. Brawo! Na siódmej pozycji uplasowali się Kuratorzy Sądowi, którzy po raz pierwszy brali udział w naszych rozgrywkach. Widać jednak było, że drużyna ma duży potencjał i w kolejnych imprezach niewątpliwie będzie bardzo groźna.

Dużą atrakcją turnieju były także nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza uznany został golkiper Radców Prawnych Grzegorz Bartkowiak. Najlepszym snajperem zawodów był Radca Prawny Michał Feledziak, który pięciokrotnie trafił do bramki rywali. MVP turnieju został wybrany przez kapitanów wszystkich zespołów Rafał Cielewicz, który w drużynie Komorników odgrywał rolę pierwszoplanową - strzelał bramki, dogrywał piłki kolegom i walczył ofiarnie przy akcjach ofensywnych rywali. W takiej formie Rafał będzie liderem swej ekipy. Szczere gratulacje! Zwycięstwa w klasyfikacjach indywidualnych okraszone zostały atrakcyjnymi nagrodami: piłka z podpisami piłkarzy Lecha powędrowała do Michała Feledziaka - najlepszego strzelca, zaś wejściówkę VIP na mecz Lech - Legia odebrał MVP zawodów Rafał Cielewicz. Obie nagrody ufundowała Kancelaria Komornicza Michała Redelbacha.

W ten sposób można ogłosić zamknięcie sezonu zimowego. Na zewnątrz coraz cieplej, słoneczko coraz wyżej, zatem pora zaczynać tradycyjne rozgrywki ligowe na boiskach trawiastych. Kolejna - VI Edycja Ligi Prawników rozpocznie się w kwietniu. Już dziś zachęcam wszystkich zawodników do intensywnych treningów.

Zapraszam do obejżenia zdjęć z zawodów: www.kleszczewo2011.bo.pl

Roman Szymanowski

 2017-09-20     Komunikat Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

2017-09-18     Lista kandydatów na stanowisko asystenta prokuratora

2017-09-15     Ogłoszenie o sprzedaży na surowce wtórne zbędnych składników majątku

2017-09-12     Komunikat o nieobecności Rzecznika Prasowego

2017-07-19     Wyniki III etapu konkursu na staż urzędniczy

2017-07-05     Ogłoszenie z dnia 5 lipca 2017 roku w sprawie wyników II etapu konkursu na staż urzędniczy

2017-06-28     Konkurs na 14 stanowisk asystenta prokuratora

2017-06-21     Wyniki I etapu konkursu na staż urzędniczy

2017-04-12     Ogłoszenie z dnia 11 kwietnia 2017 roku sygn. PO V WO 1111.1.2017

2017-03-14     Posiedzenie Kolegium Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

2016-12-08     OGŁOSZENIE o naborze na stanowisko asesora Prokuratury Rejonowej

2016-05-27     Wyniki III etapu konkursu na staż urzędniczy na stanowisko analityka kryminalnego

2016-05-10     Wyniki II etapu na stanowisko analityka kryminalnego

2016-04-26     Wyniki I etapu konkursu na staż urzędniczy na stanowisko analityka kryminalnego

2016-03-10     Ogłoszenie na stanowisko analityka kryminalnego.

2016-02-10     Wyniki III etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora

2016-02-03     Wyniki III etapu konkursu na staż urzędniczy

2016-01-29     Wyniki II etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora

2016-01-25     Wyniki II etapu na stanowisko analityka kryminalnego

2016-01-18     Wyniki II etapu konkursu na staż urzędniczy na stanowisko młodszego referenta

1 - 20  >>
[ 28 komunikatów ]

Copyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu