Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-08-31
Śledztwo dotyczące małoletniej, która zażyła środki odurzające

Prokuratura Rejonowa Poznań - Nowe Miasto w Poznaniu w dniu 25 sierpnia 2017r. wszczęła śledztwo w sprawie udzielenia małoletniej Nikoli S. środków odurzających, narażając ją tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
W toku śledztwa ustalono, że dniu 23 sierpnia 2017r. pokrzywdzona przebywała w towarzystwie 4 znajomych osób. Jedna z nich wpadła na pomysł, aby zapalić marihuanę. Wówczas Kamil K. poszedł do znanego mu Dawida P. i zakupił u niego porcję marihuany, którą następnie wspólnie ze znajomymi wypalili. Po około 40 minutach Nikola S. razem z jedną z koleżanek pożegnały się i opuściły znajomych. Po pewnym czasie pokrzywdzona zaczęła się źle czuć. Dziewczyny skontaktowały się z kolegą Adrianem K. i poprosiły go o pomoc. W mieszkaniu Adriana K. pokrzywdzona poczuła się na tyle źle, że wezwano pogotowie.
Nikola S. została przewieziona do Szpitala Dziecięcego im. B. Krysiewicza w Poznaniu, we krwi małoletniej wykryto obecność marihuany.
Przeprowadzone czynności procesowe dały podstawę do przedstawienia Kamilowi K. zarzutu udzielenia małoletniej Nikoli S. środka odurzającego w postaci marihuany, a Dawidowi P. odpłatnego udzielania środka odurzającego Kamilowi K. Wobec podejrzanych sąd zastosował w dniu 26 sierpnia 2017r. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
W stosunku do zatrzymanych 2 nieletnich, które wspólnie z pokrzywdzoną paliły marihuanę, przekazano materiały do Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda Wydział Rodzinny i Nieletnich, który to sąd wydał postanowienie o umieszczeniu wyżej wymienionych w ośrodku wychowawczym.
W ostatnich dniach ustalono kolejne osoby wprowadzające do obrotu środki odurzające i zastępcze oraz posiadające takie środki, a mające bezpośredni związek ze wskazanymi wyżej nieletnimi, podejrzanymi i pokrzywdzoną. Michał S. i Kamil Z. podejrzani są o sprzedaż środków odurzających i zastępczych, na wniosek prokuratora, sad zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Z kolei Dawida S. jest podejrzany o posiadanie marihuany, wobec niego zastosowano dozór policji.
W Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu trwają badana toksykologiczne próbek krwi uzyskanych od pokrzywdzonej i wszystkich osób, które wspólnie z pokrzywdzoną paliły środki odurzające.
Dzisiaj prokurator nadzorujący stepowanie został powiadomiony o śmierci pokrzywdzonej, jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu