Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-05-10
Wyrok w sprawie podpalenia KMP w Lesznie

W dniu 9 maja 2017r. przed Sądem Rejonowym w Lesznie zakończył się proces dotyczący podpalenia w dniu 11 października 2014r. Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.
Mariusz W. był oskarżony o podżeganie do popełnienia przestępstwa, którego celem było zatarcie śladów innych przestępstw popełnionych przez niego oraz przez Martę W. poprzez zniszczenie akt postępowań i znajdujących się w aktach dowodów. Sposobem na to miało być podłożenia ognia w pokoju funkcjonariusza policji prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Sprawca - Paweł P. po uprzednim dostaniu się w godzinach nocnych na teren budynku Komendy i siłowym otwarciu drzwi do jednego z pokoi, oblał substancją łatwopalną biurko i inne wyposażenie biura, po czym podłożył ogień. Pożar został w krótkim czasie zauważony, a dzięki interwencji straży pożarnej udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na inne pomieszczenia w budynku. Straty spowodowane pożarem wyniosły prawie 20.000 zł. Sprawcy nie udało się osiągnąć zamierzonego celu i akta postępowania oraz zgromadzona w toku postępowania dokumentacja ocalała. W znalezieniu osoby, która zgodziła by się dokonać podpalenia pośredniczył na prośbę Mariusza W. jego znajomy Tomasz K.

W wydanym wyroku Sąd podzielił stanowisko Prokuratury Rejonowej w Lesznie co do sprawstwa oskarżonych oraz wniosków co do wymiaru kary i skazał: Mariusza W. na karę 5 lat pozbawienia wolności, Pawła P. także na karę 5 lat pozbawienia wolności, natomiast Tomasza K. na karę 4 lat pozbawienia wolności. Sąd zobowiązał także oskarżonych solidarnie do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem.

Wyrok nie jest prawomocny.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu