Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-04-26
Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie nadzoruje postępowanie przeciwko Adrianowi P., który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając stworzył niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu.

W dniu 8 kwietnia 2017r. Adrian P. kierował samochodem osobowym marki Mercedes E 200. W celu uniknięcia zatrzymania do kontroli drogowej, podjął ucieczkę poruszając się z nadmierną prędkością ulicami Gniezna, drogą z Gniezna do Wrześni, ulicami Wrześni, drogą z Wrześni do Poznania i ulicami Poznania. Podczas tej jazdy nie tylko poruszał się pojazdem z nadmierną prędkością, ale również wielokrotnie ignorował znaki drogowe np. poruszając się w przeciwnym niż nakazany kierunek jazdy, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do podejmowania manewrów obronnych takich jak gwałtowne hamowanie, opuszczanie pasa ruchu i zjeżdżanie na pobocze. W ten sposób Adrian P. sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Nadto w tym samym czasie i miejscach Adrian P. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych związanych z jego zatrzymaniem. Kilkakrotnie, celowo uderzył swoim pojazdem w oznakowane radiowozy blokujące mu drogę, w których to samochodach przebywali funkcjonariusze oraz po zatrzymaniu kierowanego przez siebie Mercedesa, stawiał czynny opór przy opuszczaniu pojazdu.

Adrian P. został przesłuchany jako podejrzany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz o czynną napaść na funkcjonariuszy policji.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec wyżej wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu