Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-03-22
Postępowanie w sprawie zabójstwa w Złotnikach

Prokuratura Rejonowa Poznań - Stare Miasto wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w dniu 19 marca 2017r. w miejscowości Złotniki.

W dniu 2O marca 2017r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony przez ustalone osoby, że w miejscowości Złotniki, zamieszkujący wspólnie z matką Wojciech P., najprawdopodobniej dokonał jej zabójstwa.

Na miejscu zdarzenia ustalono, że w budynku jednorodzinnym położonym na terenie posesji w Złotnikach zamieszkiwali wspólnie Maria P. ze swoim synem Wojciechem P., który wprowadził się do niej po opuszczeniu w dniu 10 marca 2017r. Zakładu Karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Wojciech P. nadużywał alkoholu, często upijał się, matka wielokrotnie zwracała mu uwagę, żądając aby przestał pić. W nocy z 18 na 19 marca 2017r.

Wojciech P. znowu pił alkohol, a po zwróceniu uwagi przez matkę, zaczął się z nią kłócić. Podczas kłótni był agresywny, niszczył wyposażenie mieszkania, a gdy matka chciała zadzwonić i wezwać pomoc, podbiegł do niej i zaczął ją szarpać, bić. Wykorzystując przewagę nad drobną kobietą, Wojciech P. chwycił ją oburącz, wyszedł z mieszkania i wrzucił matkę do znajdującej się na podwórzu studni wypełnionej wodą.

Po kilkunastu godzinach zadzwonił do znajomych i opowiedział o tym co zrobił, a znajomi zawiadomili policję. Wojciech P. został zatrzymany na miejscu zdarzenia w dniu 20 marca 2017r.

Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok, zabezpieczono ślady kryminalistyczne, przesłuchano świadków oraz przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem Wojciecha P.

Ze wstępnej opinii Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie przeprowadzono oględziny zewnętrzne i sekcję zwłok wynika, że Maria P. miała na ciele ślady otarć i sińce, a całość obrazu sekcyjnego wskazuje na śmierć w wodzie.

Wojciech P. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstwa zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, nie potrafił wskazać powodów swojego zachowania i jednocześnie nie dopuszcza do siebie myśli o zabójstwie matki.

Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu