Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-03-06
Umorzone postępowanie i apel do świadków

Prokuratura Rejonowa Poznań - Grunwald w Poznaniu umorzyła postępowanie w sprawie zdarzenia mającego miejsce przed meczem piłkarskim Lech Poznań - Legia Warszawa, który odbywał się w dniu 19 marca 2016r.

Na stronie internetowej pisaliśmy o zdarzeniu, w trakcie którego Paweł W. przebywający na terenie położonym przy punktach gastronomicznych na stadionie upadł i uderzył głową w betonową posadzkę, doznając bardzo poważnych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. Apelowaliśmy do osób, które były świadkami upadku pokrzywdzonego lub były świadkami zachowań innych osób mogących przyczynić się do zdarzenia, o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Pomimo wykonania bardzo wielu czynności, na obecnym etapie postępowania nie zdołano ustalić osób, które spowodowały w dniu 19 marca 2016r. poprzez uderzenie pięścią , upadek Pawła W. na betonową posadzkę, na skutek czego doznał obrażeń głowy i zmarł w szpitalu w dniu 26 marca 2016r. i postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 156 § 1 k.k. umorzono wobec niewykrycia sprawcy(-ów) czynu.

W sprawie są jednak wykonywane czynności pozaprocesowe, a w przypadku ujawnienia nowych, istotnych okoliczności postępowanie zostanie podjęte. Dlatego nadal apelujemy do świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu tel. 61 84 136 12, 61 84 125 94 lub do najbliższej jednostki policji.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu