Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-02-08
Postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 178a k.k.

W dniu 6 lutego 2017r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni około godz. 17.30 zatrzymali kobietę kierująca samochodem osobowym marki Ford, albowiem jej zachowanie za kierownicą wzbudziło zaniepokojenie innego kierowcy.

Kierującą poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało ponad 1,38 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu. Ustalono, że kierującą pojazdem jest prokurator Prokuratury Rejonowej we Wrześni. O zdarzeniu niezwłocznie poinformowano Zastępcę Prokuratora Rejonowego we Wrześni, zabezpieczono pojazd oraz w obecności prokuratora dyżurującego i bezpośredniego przełożonego Pani prokurator, ponownie przeprowadzono badanie analizatorem wydechu oraz pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i innych substancji mogących mieć wpływ na zdolności psychomotoryczne.

Postanowieniem z dnia 7 lutego 2016r. Zastępca Prokuratora Rejonowego we Wrześni zatrzymał kierującej prawo jazdy, a Prokurator Okręgowy w Poznaniu zawiesił prokuratora w pełnieniu obowiązków służbowych. W dniu zdarzenia prokurator przebywała na urlopie wypoczynkowym.

Niezbędne w tej sprawie czynności wykonuje Prokuratura Rejonowa we Wrześni, jednakże Prokurator Regionalny w Poznaniu podejmie decyzję o przekazaniu postępowania do innej jednostki prokuratury spoza okręgu poznańskiego.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu