Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2017-02-02
Kradzież zabytkowego lichtarza

Prokuratura Rejonowa Poznań - Nowe Miasto w Poznaniu nadzoruje postępowanie przeciwko Żanecie K. podejrzanej o kradzież zabytkowego lichtarza.

W dniu 29 stycznia 2017r. kustosz Katedry przy ulicy Ostrów Tumski w Poznaniu ujawnił kradzież zabytkowego lichtarza umieszczonego w Katedrze. W wyniku natychmiast podjętych czynności ustalono i zatrzymano sprawczynię kradzieży - Żanetę K.

Lichtarz pochodzi z 1906r. i stanowi dobro o szczególnym znaczeniu dla kultury, jego wartość oszacowano na kwotę 2400 zł. Żaneta K. próbowała sprzedać skradzione mienie, bezskutecznie i porzuciła lichtarz na wysypisku śmieci, gdzie został odnaleziony i zwrócony parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Żaneta K. przesłuchana w charakterze podejrzanej o dokonanie kradzieży, nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Podejrzana była w przeszłości karana za przestępstwo przeciwko mieniu i odbywała karę pozbawienia wolności, dopuszczając się obecnego przestępstwa w warunkach recydywy. Z uwagi na fakt, że Żaneta K. nie ma stałego miejsca zamieszkania ani pobytu, prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu