Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-11-21
Ochroniarze podejrzani o pobicia

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu nadzoruje postępowanie w sprawie działającej na terenie Poznania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dopuścili się m.in. przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano 8 mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, brutalne pobicia narażające osoby pokrzywdzone na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i wymuszenia rozbójnicze. Podejrzani pracowali jako ochroniarze w klubach rozrywkowych na terenie Starego Rynku w Poznaniu, a część zarzucanych im przestępstw została popełniona na terenie wspominanych wyżej lokali.

W trakcie zatrzymywania użyto nadzwyczajnych środków ostrożności podejrzewając, że podejrzani mogą być w posiadaniu niebezpiecznych narzędzi. Podejrzenia okazały się zasadne - zabezpieczono m.in. broń, noże, maczetę, narkotyki.

Żaden z podejrzanych nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa , na wniosek prokuratora wobec 7 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Za zarzucone przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu