Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-11-08
Zatrzymany w chwili opuszczania zakładu karnego

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie nadzoruje postępowanie w sprawie przeciwko Robertowi P. podejrzanemu o kierowanie gróźb wobec najbliższych w celu zmuszenia ich do określonego zachowania.

Robert K. odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. W związku z pobytem w zakładzie, w okresie od lipca 2016r. do 19 października 2016r. korzystając z telefonu, bezpośrednio lub za pośrednictwem kuzynki, kilkakrotnie groził swojej byłej żonie oraz synowi pozbawieniem życia. Groźby były kierowane w celu zmuszenia pokrzywdzonych do określonego zachowania polegającego na przyjęciu Roberta K. po opuszczeniu zakładu karnego do mieszkania i utrzymywaniu go. Groźby te były na tyle realne, iż mając na uwadze fakt, że w przeszłości Robert K. wielokrotnie dopuszczał się wobec pokrzywdzonych przestępstw gróźb karalnych, znęcania się, spowodowania obrażeń ciała, narażenia na niebezpieczeństwo oraz wzbudzały uzasadnioną obawę ich spełnienia, prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu Roberta K. w chwili opuszczania przez niego zakładu karnego.

Robert K. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstwa kierowania gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, popełnionego w warunkach powrotu do przestępstwa.

Mając na uwadze zapewnienie prawidłowego toku postępowania oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Sąd wniosek uwzględnił.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu