Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-11-02
Nietrzeźwy kierowca podejrzany o spowodowanie wypadku

Prokuratura Rejonowa w Kościanie nadzoruje postępowania w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym.

W dniu 20 października 2016r. na drodze numer W 432 w okolicy miejscowości Gierłachowo doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła pasażerka samochodu marki BMW 645 Kinga H. (lat 48). Samochodem kierował Andrzej P. (lat 47), który umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierował samochodem marki BMW 645 w stanie nietrzeźwości - 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - i w czasie jazdy utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pasażerka samochodu Kinga H. doznała obrażeń ciała skutkujących jej śmiercią.

W toku wszczętego w tej sprawie śledztwa przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono samochód, przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonej, przesłuchano świadków.

Kierowcy samochodu Andrzejowi P. ogłoszono zarzut popełnienia przestępstwa spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu