Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-09-21
Zabójstwo w Sierakowie

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach nadzoruje postępowanie w sprawie zabójstwa mającego miejsce w dniu 14 września 2016r. w Sierakowie.

W dniu 14 września 2016r. na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że zabił kolegę. Natychmiast podjęto czynności zmierzające do lokalizacji rozmówcy ustalając, że dzwoniono z publicznego aparatu w miejscowości Sieraków. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który powtórzył oświadczenie złożone przez telefon.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się Marek M., który zamieszkiwał wspólnie z Arkadiuszem J. W mieszkaniu zajmowanym przez wyżej wymienionych ujawniono zwłoki Arkadiusza J. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, w trakcie których zabezpieczono ślady biologiczne, daktyloskopijne oraz szereg przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie. Biegli z dziedziny medycyny sądowej, po przeprowadzeniu sekcji zwłok wskazali, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonego było uduszenie w mechanizmie zadzierzgnięcia.

Marek M. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie przestępstwa zabójstwa, przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyjaśniając okoliczności jego popełnienia. Z informacji podanych przez podejrzanego wynika, że leczył się psychiatrycznie.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu