Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-09-21
Wypadek komunikacyjny w okolicach Śremu

Prokuratora Rejonowa w Śremie nadzoruje postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 177 § 1 k.k. tj. spowodowania wypadku komunikacyjnego.

W dniu 10 września 2016r. kierujący samochodem marki Ford Transit Yevhenii K., wykonując manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, nie zachował należytej ostrożności i nie obserwował należycie przedpola jazdy, na skutek czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z poruszającym się w tym czasie przeciwległym pasem jezdni samochodem marki VW Crafter, kierowanym przez Alfreda P.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał pasażer VW. Do zdarzenia doszło na drodze nr 434 pomiędzy miejscowościami Śrem - Gostyń. W samochodzie marki VW jechała drużyna małoletnich chłopców, którzy mieli wziąć udział w turnieju piłki nożnej.

Kierujący Fordem Yevhenii K. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku w komunikacji. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa wyjaśnił, że wykonał manewr wyprzedzania chcąc uniknąć zderzenia z hamującym przed nim pojazdem.

Wobec podejrzanego, który jest obywatelem Ukrainy, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu