Strona Główna  
O nas  
Prokuratura Okręgowa  
Prokuratury Rejonowe  
Komunikaty  
Rzecznik Prasowy  
Zamówienia Publiczne  
Bip  
Godziny Urzędowania  
Kontakt  
Zwrot kosztów podróży  
Rejestr zbiorów danych  


 
Sądy i Trybunały  
Prokuratury  
Adwokatura  
Organy Władzy Państwowej  
Elektroniczne Źródła Prawa  
Prawa i obowiązki obywatela  
Liga piłki nożnej  
Krajowa Rada Prokuratury  
UKE   

 

 

 

 

          2016-09-16
Przekupstwo funkcjonariusza Służby Więziennej

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu nadzoruje postępowanie w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez funkcjonariusza Służby Więziennej, w związku w pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

W dniach od 12 do 13 września 2016r. zatrzymano trzy osoby, w tym funkcjonariusza Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Poznaniu. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty wręczenia pieniędzy w ustalonej kwocie w zamian za określone, niezgodne z prawem zachowanie funkcjonariusza Służby Więziennej. Natomiast funkcjonariusz jest podejrzany o przyjęcie wspomnianej wyżej korzyści majątkowej. Zachowanie stanowiące naruszenie prawa polegało na nieuprawnionej pomocy w czasie odbywania kary pozbawienia wolności i wykonywania tymczasowego aresztowania.

Wobec funkcjonariusza Służby Więziennej, na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Za przestępstwo wręczenia pieniędzy osobie pełniącej funkcję publiczną w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 i taka sama kara grozi funkcjonariuszowi przyjmującemu korzyść majątkową.

Rzecznik Prasowy

drukujCopyright (c) 2010 Prokuratura Okręgowa w Poznaniu